Navigace

Kontakty

Spolupracuji

Doporučuji

Nepřehédněte

Mé nej hry

Vítejte na xboxfan.cz

Kategorie: Novinky

Napadení mého profilu hackerem

Máme tu další článek a dnes nejspíše na hodně zajímavé téma. Minulý týden ve středu jsem se chtěl přihlásit na svůj profil na Xbox Live. Najednou vidím, že můj e-mail je nahrazen jiným. Ještě jsem něco zkoušel, nicméně, přihlásit se mi nepovedlo. Jak jsem tedy postupoval. Krok jedna byl kontaktování české podpory služby Xbox Live. Na telefonní lince by vše probíhalo nejspíše dobře, ale když jsem nadiktoval svůj e-mail, dle podpory tento e-mail byl vytvořený před několika dny. Přitom jsem tento e-mail založil již v roce 2010. Chápu, nejspíše to na podpoře nebylo vidět vzhledem k tomu, že hacker mou e-mailovou adresu nahradil tou svou. >>

Po několika minutách neshod se nic nevyřešilo a já poměrně naštvaně jsem pokládal telefon s vědomím, že mám 100% pravdu a ten e-mail existoval. Nic jsem neponechal náhodě a kontaktoval mého dobrého kamaráda Maria a společnými silami,  spíše tedy  jeho, se nám povedlo změnit heslo dotyčného hackera  za mé . Díky tomu jsem se já přihlásil pod e-mail hackera, ale se svým heslem. Tady už vše vypadalo nadějně. Bohužel radost byla předčasná. S kamarádem jsme okamžitě začali se změnou jeho e-mailu na ten můj a zde jsme tvrdě narazili. Microsoft má totiž povolenu jednu změnu e-mailu a na druhou se čeká měsíc. Což nám hned došlo a mohl by to být problém. Nicméně, o změnu jsme požádali a já volal v pátek opět na podporu. Tam už vše probíhalo jinak, pán se podíval na můj profil a viděl jednu e-mailovou adresu hackera a jednu mou. To byl menší úvod a nyní půjdeme na to hlavní, co dělat.

Tedy, pokud se Vám toto stane, při zakládání profilu si dobře pamatujte údaje, které jste zadali. Především jméno, datum narození, kontrolní otázku a popis vašeho účtu. Popisem myslím to, co máte v biu a v motu. Další fází tedy je, že Vám Microsoft pošle několik otázek na které odpovíte a to je potom odesláno na podporu, kde toto speciálně řeší. Bohužel u nás to není. Já měl ještě další štěstí, že jsem na profilu měl zakoupeny digitální hry a ty jsou vázány na kreditní kartu. Zde je dobré znát poslední 4 čísla z karty, což zná opět jen majitel. Tedy jsem vše vyplnil a už jsem jen čekal jak to dopadne. Problém jsem nahlásil 8.2.2018 a dnes je 16.2.2018 a vše je vyřešeno. Jak se zdá, mohlo by to být rychlejší, no, nejsme v Americe a u nás věřím, že na podpoře dělají  co mohou. Když vám zaměstnavatel nedá větší pravomoce, nedá se nic dělat. Celkově až na ten čtvrtek jsem byl ale s komunikací spokojený a musím říci, že naše linka podpory se chová slušně. Ano, hovory jsou nahrávány, ale i když ten čtvrtek byl celkem vyhrocený, vše dopadlo ještě relativně slušně. To víte, je těžké, když víte, že máte pravdu, ale podpora prostě ten e-mail nevidí, se s tím smířit. Díky návodům se mi nakonec povedlo videem doložit i to, že ten e-mail na profilu byl vytvořený dříve, než před několika dny a to díky mému návodu na YouTube zde, kde byl vidět jak profil, tak i e-mail.

Zde několik rad, v bodech co dělat, nedělat a poznatků :

Přes webové rozhraní si nastavte dvoufázové ověřování. Je to celkem snadné, Microsoft má k tomu dobou aplikaci a vyhnete se těmto potížím.

Řeklo by se, že dobré a silné heslo stačí. Opak je pravdou. Čísla a písmenka moc nepomáhají.

Bohužel jsem musel změnit svůj názor, že pro hackery nejsou běžní uživatelé výzvou. Očividně jsou a jen se o tom až tolik neví. Zabránit tomu lze dle mého názoru pouze tou ochranou.

Pokud se Vám tento problém stane, česká podpora vše řeší za Vás. Nikam nevoláte, anglický jazyk nepotřebujete.

Co musíte znát : e-mail účtu (v případě odcizení, e-mail hackera), datum narození, vaše jméno na účtu, kontrolní otázku, popis bia a mota, vaše jedinečné ID a sériové číslo v nastavení Xboxu (v případě odcizení účtu si hlavně Xbox ponechte), telefonní číslo, adresu, ulici a případně kreditní kartu. Ohledně mota a bia, onen hacker může vaše moto změnit, ale Microsoft v historii vidí, co bylo na profilu uvedeno. Dále budete potřebovat hesla, která jste kdy na profilu zadali.

Mé celkové doporučení je, hlavně dvoufázová ochrana, udělat si fotku, video, kde bude vidět jak e-mail, tak i profil. To hlavní je zadávat správné údaje. Čím více věcí budete o vašem profilu vědět, tím lépe Microsoft ověří vlastníka onoho profilu.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Přihlášení

Vyhledávání

Chat

Ahoj, vedel by mi niekto poradit s hrou GTA ? Diki
Ahoj, vedel by mi niekto poradit s hrou GTA ? Diki
Zdravím, cca mesic mi nejde hrat online FIFA. Nemuzu se pripojit a ziskat tak svuj progres. Nemate nekdo stejný problém??
Ahoj, když delám stream přes twitch.com tak se mi video pak uloží a můžu ho nahrát na YT, ale video se trhane. Když streamuji přes mixer.com, tak video je úplně plynule, ale nahrava mixer.com taky někam na web video, abych si to mohl třeba pak stáhnout??
prosím o radu jestli už jste se s tím někdo setkal
Dobrý den, mám dotaz. mám od prosince roční xbox live gold hrál jsem online FIFA FUT 18 a včera jsem to zapl a když chci hrát online zápas napíše mi to že Váš účet nemá oprávnění k přístupu k této funkci.
icon Tomas25: Ano, bude tam čeština.
miki: Takže když si to koupím i digitálně a nainstaluji, tak tam bude někde nastavení češtiny ? Jinak jsem právě neviděl, že by tam byla. Díky za radu.
icon Tomas25: Ahoj, nový Pure Farming má CZ na Xbox One, Farming žádný CZ nemá.
Ahoj, jak zistim, jestli je na hru: Beholder,Pure farming nebo Farming simulator 2017 čeština? Děkuji za radu.

Pro chat se musíte přihlásit!

Můj YouTube kanál

The Whoo

Očekávaná hra

Podpořte web