Navigace

Kontakty

Spolupracuji

Doporučuji

Nepřehédněte

Vítejte na xboxfan.cz

Kategorie: Novinky

Napadení mého profilu hackerem

Máme tu další článek a dnes nejspíše na hodně zajímavé téma. Minulý týden ve středu jsem se chtěl přihlásit na svůj profil na Xbox Live. Najednou vidím, že můj e-mail je nahrazen jiným. Ještě jsem něco zkoušel, nicméně, přihlásit se mi nepovedlo. Jak jsem tedy postupoval. Krok jedna byl kontaktování české podpory služby Xbox Live. Na telefonní lince by vše probíhalo nejspíše dobře, ale když jsem nadiktoval svůj e-mail, dle podpory tento e-mail byl vytvořený před několika dny. Přitom jsem tento e-mail založil již v roce 2010. Chápu, nejspíše to na podpoře nebylo vidět vzhledem k tomu, že hacker mou e-mailovou adresu nahradil tou svou. >>

Po několika minutách neshod se nic nevyřešilo a já poměrně naštvaně jsem pokládal telefon s vědomím, že mám 100% pravdu a ten e-mail existoval. Nic jsem neponechal náhodě a kontaktoval mého dobrého kamaráda Maria a společnými silami,  spíše tedy  jeho, se nám povedlo změnit heslo dotyčného hackera  za mé . Díky tomu jsem se já přihlásil pod e-mail hackera, ale se svým heslem. Tady už vše vypadalo nadějně. Bohužel radost byla předčasná. S kamarádem jsme okamžitě začali se změnou jeho e-mailu na ten můj a zde jsme tvrdě narazili. Microsoft má totiž povolenu jednu změnu e-mailu a na druhou se čeká měsíc. Což nám hned došlo a mohl by to být problém. Nicméně, o změnu jsme požádali a já volal v pátek opět na podporu. Tam už vše probíhalo jinak, pán se podíval na můj profil a viděl jednu e-mailovou adresu hackera a jednu mou. To byl menší úvod a nyní půjdeme na to hlavní, co dělat.

Tedy, pokud se Vám toto stane, při zakládání profilu si dobře pamatujte údaje, které jste zadali. Především jméno, datum narození, kontrolní otázku a popis vašeho účtu. Popisem myslím to, co máte v biu a v motu. Další fází tedy je, že Vám Microsoft pošle několik otázek na které odpovíte a to je potom odesláno na podporu, kde toto speciálně řeší. Bohužel u nás to není. Já měl ještě další štěstí, že jsem na profilu měl zakoupeny digitální hry a ty jsou vázány na kreditní kartu. Zde je dobré znát poslední 4 čísla z karty, což zná opět jen majitel. Tedy jsem vše vyplnil a už jsem jen čekal jak to dopadne. Problém jsem nahlásil 8.2.2018 a dnes je 16.2.2018 a vše je vyřešeno. Jak se zdá, mohlo by to být rychlejší, no, nejsme v Americe a u nás věřím, že na podpoře dělají  co mohou. Když vám zaměstnavatel nedá větší pravomoce, nedá se nic dělat. Celkově až na ten čtvrtek jsem byl ale s komunikací spokojený a musím říci, že naše linka podpory se chová slušně. Ano, hovory jsou nahrávány, ale i když ten čtvrtek byl celkem vyhrocený, vše dopadlo ještě relativně slušně. To víte, je těžké, když víte, že máte pravdu, ale podpora prostě ten e-mail nevidí, se s tím smířit. Díky návodům se mi nakonec povedlo videem doložit i to, že ten e-mail na profilu byl vytvořený dříve, než před několika dny a to díky mému návodu na YouTube zde, kde byl vidět jak profil, tak i e-mail.

Zde několik rad, v bodech co dělat, nedělat a poznatků :

Přes webové rozhraní si nastavte dvoufázové ověřování. Je to celkem snadné, Microsoft má k tomu dobou aplikaci a vyhnete se těmto potížím.

Řeklo by se, že dobré a silné heslo stačí. Opak je pravdou. Čísla a písmenka moc nepomáhají.

Bohužel jsem musel změnit svůj názor, že pro hackery nejsou běžní uživatelé výzvou. Očividně jsou a jen se o tom až tolik neví. Zabránit tomu lze dle mého názoru pouze tou ochranou.

Pokud se Vám tento problém stane, česká podpora vše řeší za Vás. Nikam nevoláte, anglický jazyk nepotřebujete.

Co musíte znát : e-mail účtu (v případě odcizení, e-mail hackera), datum narození, vaše jméno na účtu, kontrolní otázku, popis bia a mota, vaše jedinečné ID a sériové číslo v nastavení Xboxu (v případě odcizení účtu si hlavně Xbox ponechte), telefonní číslo, adresu, ulici a případně kreditní kartu. Ohledně mota a bia, onen hacker může vaše moto změnit, ale Microsoft v historii vidí, co bylo na profilu uvedeno. Dále budete potřebovat hesla, která jste kdy na profilu zadali.

Mé celkové doporučení je, hlavně dvoufázová ochrana, udělat si fotku, video, kde bude vidět jak e-mail, tak i profil. To hlavní je zadávat správné údaje. Čím více věcí budete o vašem profilu vědět, tím lépe Microsoft ověří vlastníka onoho profilu.

print Formát pro tisk

Přihlášení

Vyhledávání

Chat

Dobry den mam xbox one S ... 2 ovladace jeden je sparovany a funguje a druhy se sparuje ale jak ho dam dal od xboxu hned se vypne pres kabel nejde a funguje pouze kdyz je 10cm u xboxu
Dobry den mam xbox one S ... 2 ovladace jeden je sparovany a funguje a druhy se sparuje ale jak ho dam dal od xboxu hned se vypne pres kabel nejde a funguje pouze kdyz je 10cm u xboxu
Dobry den pptrebuji poradit mame x box one s, a hrali jsme celou dobu fortnite v klidu ale ted je nova sezona a nefunguje to, na xboxu se vubec nenacte, uz jsme ho preinstalovali i novy ucet jsme skusili, mame doma i ps 4 a na mem funguje je tam jiny ucet
Já tomu moc nerozumím ale před tím sem normálně tři dny hrál a nic a dneska už to nejde
Chci se zeptat koupil sem si xbox one od kamaráda a když si chci zahrát tak mi to napíše Fix of the web
icon Radek1: to spíše vypadá na problém se serverem dané hry. Zkus ještě test připojení, jaký máš nat ?
Zdravim. Hraju Cod world at war a mam problem, kdyz chci hrat zombiky, tak se dlouho pripojuji k ostatnim hracum
Hezký den, dotaz: skylanders z xbox 360 na xbox one, budou funkční? Předem děkuji
Dobrý den! Prsím o radu. Mouhu použít pevný disk 120GB z xbox 360slim na xbox 360 E Stingray. Děkuji předem za odpověď R.
Zdravím mám problem s každou fifou na Xbox one S u žádné nejde komentátor, čím to může být?

Pro chat se musíte přihlásit!

Můj YouTube kanál

The Whoo

Oblíbená hudba

The Whoo John Denver John Denver Ronan Keating Queen Bee Gees Bee Gees