Navigace

Kontakty

Spolupracuji

Doporučuji

Nepřehédněte

Mé nej hry

Vítejte na xboxfan.cz

Kategorie: Recenze her

Fallout 76 dojem z hraní zápory a klady

Před několika dny jsem si zakoupil přes Microsoft Xbox Store hru v Fallout 76. Hra už před vydáním měla hodně záporných ohlasů. Já jsem toto ale neřešil, protože mám rád hry, kde se prozkoumává svět, sbírají se různé předměty, vylepšuje se a staví objekty. Z tohoto také vyplývá,  že mám rád hry jako 7 Days To Die nebo Minecraft. I proto jsem si hru Fallout 76 pořídil. Kritiky já moc neřeším, protože někdo si v tomto přímo libuje, pokud může něco pomlouvat. Toliko k úvodu a nyní nebudu psát recenzi, ale napíši, co jsem ve hře našel hlavně negativního a potom snad i pozitivního. Jdeme tedy na jednotlivé body. >>

-               Jako první co musíte udělat je, že si postavíte základnu. Je na to takový přístroj, který položíte na zem a on vám vytvoří plochu, kde můžete stavět. Já celý nadšený jsem si tedy založil základnu a netušil, že budu moci stavět jen v tom malém kruhu. Tedy začínám stavět podlahu a najednou vidím, jak už jeden čtverec nejde položit. Bylo to tím, že byl v červeně ohraničené zóně, která značí, kde už nemůžete stavět.  Pokud tedy rádi stavíte, není to hra pro Vás.

-          Další zápornou věc vidím v tom, že nejste omezeni pouze místem, kde můžete stavět, ale také počtem postavených objektů. Příklad za všechny. Postavil jsem menší domek jedno patro, na střechu dávám 5 turetek, v přízemí mám pět stolů na vytváření zbraní atd., venku mám jednu čističku vody, dva velké výrobníky elektřiny, dva menší a nějakou tu kukuřici na jídlo. Může se zdát, co toho není, ale já tímto výčtem se stavěním skončil. Jako hlavní problém spatřuji v tom, že do daného budgetu se počítá i jednotlivá kukuřice. Celkově hra nabízí strašně moc věcí na stavění, ale jste hodně omezeni množstvím věcí, které můžete stavět.

-          Tím dalším záporem je postavení samotné základny. Základnu si postavíte, pěkně vše doladíte a najednou se vrátíte z výpravy a budova a vše kolem nikdy. Jak je toto možné ? Odpověď je jednoduchá a vidím ji v těchto hrách poprvé. Někdo na serveru si na tom samém místě postavil základnu a tu vaší vám to odstranilo. Nemusíte se ale bát. Vše vám zůstane v základním přístroji, který slouží na založení základny. Tohle je ale celkově velký problém, který snad dále nemá cenu ani rozepisovat. Budova se uloží celá do stroje, i vše kolem a musíte hledat místo jinde, kde už ale základna nemusí zapadnout. O nic ale nepřicházíte, což je na tomto snad jediné pozitivní.

-          Další negativum a pro mě hodně zásadní je množství věcí, které můžete unést, ale i skladovat. Máte k tomuto určenou jednu bedýnku, do které ukládáte zbraně atd. Tato bedna má omezení jen pro 400 věci, což je opravdu hodně málo a má vyjít update, který ji snad rozšíří. Co se postavy týká, je možné díky perkům váhu věci, které nesete snížit až o 100 procent tuším. Tedy zbraň, která váží 20 kg, váží v postavě 2 kg. Vtipné je na tom vše to, že ve skutečnosti poberete více věcí v postavě, než v bedně, která je na to určena.

-          Další negativum je, pokud se Vám stane, že umřete a jste přetížení, není možné se vůbec znovu oživit. Musíte vypnout a zapnout hru. Když umřete, zůstane po Vás sáček, ve kterém máte méně důležité věci, ale pro někoho mohou být podstatné. Neřeším to, zda se dají snadno nalézt či ne. Díky odpojení ze hry ale o vše přijdete.

-          Další věcí jsou souboje lidé proti lidem. Už se mi stalo, že jsem potkal člověka na levelu 53 a já měl level 13. Jak asi může takový souboj probíhat ? Je jednoduchý, pokud neutečete, což je problém, jste mrtví. Zde tedy neplatí ono pověstné, kdo uteče, vyhraje. Souboj, i když dle mého názoru nefér, by mi ani tak nevadil, jako fakt, že dotyčný si může vzít opět ten tzv. odpad co po Vás zůstal v balíčku. Bohužel se mi ale stalo, že jsem nepřišel díky souboji jen o nepodstatné věci.

-          Hra je celkem hodně nestabilní. Často hra padá do hlavní nabídky na můj vkus. Dále je tu odstávka, která probíhala několik dní od vydání a trvala celkem dlouho. Zde je znát, že Bethesda nemá s tímto druhem online hraní zkušenosti.

-          Celkem často  je vidět, jak postava prochází věcmi jako duch. Je tu celkem velká řada chyb, které ale vypisovat nebudu.

-          Tím posledním, z mého pohledu vážným problémem, je cena. Já si tuto hru koupil za 1700 Kč. Po několika dnech už byla k dostání o více jak polovinu levněji. Zde ať se na mě nikdo nezlobí, ale kde to jsme. Buď si studio stojí za svou cenou, kterou určilo a tu hodnotu má, nebo ať ji dá rovnou levněji a z hráčů si nedělá srandu. Tohle jsem zažil vůbec poprvé, co hra šla tak rychle s cenou dolů. Za sebe si troufám říci, že po zkušenostech hra rozhodně nemá hodnotu oněch 1700 Kč. Netroufám ale hodnotit, jakou cenu má. Člověk nevidí, co vše třeba studio musí dělat, aby se o hru dobře postaralo. Rozhodně by ale studio nemělo vydávat nedodělanou hru za plnou cenu.

 

Nyní klady. Máme tu opět další hru, kde se dá prozkoumávat velký svět, vylepšovat si postavu, hrát s kamarádem online, což funguje výborně. Hra má celkově hodně co nabídnout, ale jednotlivé chyby, kterých je ještě více, ji hodně tlačí ke dnu. Nyní je na tahu Bethesda, která musí chtě nechtě tyto chyby napravit. Za sebe říkám hra mě baví, rád procházím svět, rád pěstuji a chystám jídla a další vylepšení. Hra má celkově hodně možností, ale jen doufám, že si Bethesda neukousla moc velké soustu a nyní nebude moci očekávání hráčů naplnit.

print Formát pro tisk

Přihlášení

Vyhledávání

Chat

Zdravím, mám problém s xbox one, když zapnu nějakou hru tak se mi po chvilce celý xbox vypne a abych ho mohl znovu zapnout tak ho musím na chvíli odpojit a pak znovu zapojit, nevíte kde je chyba? nebo nestačí koupit jen nový adaptér?
Dobry vecer,mame s klukem xbox one a pridal jsem jeho ucet do rodiny presto mu nejde live hry co mam ja on mit nemuze jak myt spolecne live, dekuju
Caute. Potrebuju poradit. Mam xbox one s. Koupil jsem si ufc 3 a kdyz ho dam do mechaniky vubec nic se nedeje zadna nabidka instalace nic. Je vadne cd nebo cim to muze byt ??
Čauky miki, mocinky děkuji za pomoc a ochotu ještě jednou. Řešit věc po telefonu s člověkem, co sotva znáš je neuvěřitelné. Díky Díky čauky Sandra
Ahoj chtěla bych se zeptat odkud mate dokovaci stanici od orb z videa na YouTube. Hledala jsem ale našla jen buď na nabíjení přes stanici, ale chtěla bych aby to šlo i přes kabel když hrajes s ovladačem. Děkuji za odpověď
Ahoj. Chtěl bych vyměnit Xbox One s kinectem za Playstation4 (dohodou). Xbox je ještě rok v záruce. Vadí mi podpora klávesnice a myši v hrách. Pořídil jsem si Xbox kvůli jinému hraní takto je lepší zůstat na pc :) dejte vědět :) pěkný den
Zdravím. Potřebuji poradit. Mám XBOX ONE a nefungují mi sluchátka v ovladači. Dříve fungovali ale je možné že se nastavilo něco v settings jinak. Nemáte nějakou radu jak nastavit zvuk aby hrál ve sluchátkách. Zkusil jsem vše a už vůbec nevím. Díky
icon LIDU.DAVID: Ahoj, bohužel nepůjde
jetu někdo
Ahoj mám dotaz kopily jsme si konzolu XBOX 360 a chtěla jsem se poradit když si koupim hru na XBOX ONE jestli me pujde pustit na XBOX 360

Pro chat se musíte přihlásit!

Můj YouTube kanál

The Whoo

Oblíbená videa

The Whoo John Denver John Denver Ronan Keating Queen Bee Gees Bee Gees

Očekávaná hra