Navigace

Kontakty

Spolupracuji

Doporučuji

Nepřehédněte

Vítejte na xboxfan.cz

Kategorie: Filmy a knihy

Cars - film

Na tento film jsem byl hodně zvědavý, protože hru jsem dohrál celou. Půjde zde o svět, který není obýván lidmi, ale auty. V jejich světě není populární třeba hokej a další sporty, ale závodění. Nyní se i my můžeme do tohoto světa podívat. Jde již o 7 film animátorského studia Pixar. Můžete je znát třeba z filmů Příběh hraček, Hledá se Nemo  a z dalších. V těchto filmech nezklamali a ani v Cars tomu není jinak. Pojďme se tedy podívat do světa aut. >>

V hlavní roli je zde autíčko Blesk McQueen, které je opravdu hodně sebevědomé a chce vyhrát zlatý píst. Ještě jsou zde dvě auta, která mu konkurují. Prvním je King, legenda v závodění a potom Chick Nicka, který sportovního ducha nemá a je několik let na druhém místě. Jak je Blesk namyšlený, tak nedá na mechaniky a do posledních kol vyrazí bez výměny pneumatik a to se mu při nájezdu do posledního kola stane osudným. Kola bouchnou a on sice dojede do cíle, ale s ním zároveň jak King, tak i Chick. No a díky tomu se bude muset o vítězi rozhodnout v Kalifornii. Blesk tak chce vyrazit co nejdříve, ale ještě předtím ho kamión jménem Mack donutí setkat se se sponzory. To se Bleskovi moc nezamlouvá, ale nakonec jede. Jeho sponzoři jsou rezavá auta a on propaguje jejich leštěnku. To oni ho dostali tam, kde právě je, ale to si Blesk moc neuvědomuje. Po tomto setkání se už autíčko Blesk veze s policejním doprovodem z města. Na cestě si Mack chce odpočinout, ale Blesk mu řekne, že musí jet stále, aby byl v Kalifornii co nejdříve. Mezi tím mu volá jeho manažer a řekne mu, že je velmi spokojený s tím jak závodí a že má několik lístků volných pro něj. Zeptá se ho, koho přivede, ale Blesk tím, jak je namyšlený, nemá koho vzít. Manažer si myslí, že Blesk má tolik přátel a díky tomu neví, koho vzít. Mezí tím vším už Mack usíná a do toho se objevují piráti silnic a auto jménem DJ mu pustí uspávací hudbu. Tahač Mack usne a i Blesk spí. Po nějaké chvíli se Mack dostane do smyku, otevřou se dveře a Blesk vyjede na vozovku. Dělá vše proto, aby Macka našel, ale to se mu nepodaří a najede na silnici číslo 66. Tahle cesta ho zavede do Kardanové Lhoty. Bohužel Blesk jede moc rychle a policejní auto ho po honičce zadrží a uvězní. Zde je uvězněn, protože zničil silnici. Je odsouzen k veřejně prospěšným pracím a musí celou silnici opravit. 

Nyní už to není Blesk, kdo je hvězdou, protože ho nikdo nezná, ale potkává advokátku Sally. Ta se mu líbí a postupem času si získá přízeň všech ve Lhotě. Ze začátku se snažil ujet, ale postupem času chce silnici opravit. Sally ho vezme na projížďku, kde je moc pěkný pohled na Lhotu a je vidět i dálnice. Sally Bleskovi řekne, že dříve to nebylo tak smutné městečko, že tam bylo živo. Ovšem potom, co se postavila dálnice, se všechna auta odklonila, ale doufají, že se život do Lhoty opět navrátí. Blesk si získává i srdce Sally a postupem času se do sebe zakoukají. Zažívá zde hodně dobrodružství, kde ho vezme starší jeho kamarád Burák na strašení traktorů, něco jako bylo ve hře. Je tam mrzutý kombajn, který je pěkně vystraší. Potom mu Sally řekne, že může přespat u ní v motelu. Jednotlivá ubytování jsou do špičky a jsou to kužely. Také potkává doktora Hudsona, který má velmi zajímavou minulost. On vyhrál několikrát Zlatý Píst a jak ho Blesk ze začátku neměl moc rád, nyní ho žádá o pomoc. Chce poradit jak projíždět zatáčky. Ve městě o doktorově minulosti nikdo nic neví a ani doktor se s tím nechlubí. Důvod proč, je ten, že on ví, že závoďáci velmi snadno zapomínají na své přátele. Bohužel ani zde tomu není jinak. Bleska nakonec v Kardanové Lhotě najdou a on odjede. 

Ovšem doktor se plete, Blesk nezapomněl na své přátele a při závodu na ně stále myslí. Daří se mu a když o nich přemýšlí, tak Chick nesportovně nabourá do Kinga a King se několikrát otočí a není schopen pokračovat. Blesk to uvidí na obří obrazovce a tohle ho popožene dopředu, protože si vzpomene, co se stalo doktorovi, ten také skončil podobně a Blesk to viděl i u něj v garáži. Tohle mu dodá sebedůvěru, ale co se to nestane. Blesk může jet do cíle, ale čeká před ním. Nechává projet Chodka cílem. Chick se raduje a všechna auta jsou zklamána. Všichni se ptají, co dělá a on se zachoval velmi sportovně a pomůže Kingovi do cíle. Je to jeho poslední závod a Blesk tohle ví a pomůže mu. Po tomhle si Blesk za svou nesobeckost vyslouží obrovské ovace a Chickův výkon je zapomenut. Chick mezi tím, co je Blesk oslavován, čeká na svůj pohár a také na focení a ovaci. Těch se nedočkává. Dále by rád podepsal smlouvu se slavnou stájí Dinoco. Ovšem všichni novináři ho vypískají a Chick neví co se děje. Chick se stává vítězem na papíře, ale Blesk se stává vítězem v srdcích všech aut, co přihlížejí a hlavně Sally. Šéf stáje Dinoco mu nabídne, že může za ně závodit a Blesk se rozhoduje, jestli se vzdá svého snu kvůli kamarádům, a nebo přijme tuto nabídku. Nakonec ale vítězí přátelé a Blesk se vrací do Lhoty za přáteli a hlavně za Sally. Vše tedy končí šťastným koncem. 

Co napsat závěrem. Hrál jsem hru a film se jí přesně podobá. Pokud máte rádi auta a rádi se bavíte, je tento film určený právě Vám. Já ho mohu jen doporučit. Tento film podle hry by bylo chybou nevidět.

print Formát pro tisk

Přihlášení

Vyhledávání

Chat

Zdravim. Hraju Cod world at war a mam problem, kdyz chci hrat zombiky, tak se dlouho pripojuji k ostatnim hracum
Hezký den, dotaz: skylanders z xbox 360 na xbox one, budou funkční? Předem děkuji
Dobrý den! Prsím o radu. Mouhu použít pevný disk 120GB z xbox 360slim na xbox 360 E Stingray. Děkuji předem za odpověď R.
Zdravím mám problem s každou fifou na Xbox one S u žádné nejde komentátor, čím to může být?
Cus lidi, mám takový problém když chci zaplatit abych mohl. Hrát online výběru možnost zaplatit na 3 měsíce tak mi tam. Vyjede že chtějí po mě nakej 6mistny passkey a já Vubec co to je... Nevíte někdo jak na to?
Zdar je tu online někdy?
Jde mi o to, ze na to hardisku mam nekolik her a uz di nepamatuji email sveho puvodniho nicku, takze jsem asi nahranej. Pritom kdyz ten hardisk pripojim k pc, tak se prihlasi. Nevite nekdo cim to muze byt? Prosim info na vanicek.tib@seznam. Cz. Moc dekuji
Zdravim vsechny majitele xboxu. Mam takovou otazku. Rozbil se mi xbox one s, tak jsem si koupil druhej xbox one s. Z toho puvodniho jsrm videlal hardisk, ktery jsem pripojil k tomu novemu. Bohuzel se mi vubec Neprihlasi do toho noveho xboxu, jako externi
Dobrý večer, asi jsem 150 člověk co se ptá ale přesto. Když si koupím Xlivegold 12mes. hry co jsou každý měsíc "" zdarma"". budu vlastnit a moct hrát i po vypršení 12 měsíců. nebo jen po dobu předplatného. děkuji Filip
Což jsem potvrdil a od té doby se mi Xboxy nechtějí zapnout. Co s tím?

Pro chat se musíte přihlásit!

Můj YouTube kanál

The Whoo

Oblíbená hudba

The Whoo John Denver John Denver Ronan Keating Queen Bee Gees Bee Gees